Cleopatra and the Society of Architects

Cleopatra and the Society of Architects
Vaše cena s DPHna dotaz
Vaše cena bez DPHna dotaz
Tento produkt nelze zakoupit
Dostupnost:
Není v prodeji
Kód046684
PNEOL
Záruka24 měsíců
Popis
Parametry a specifikace
Popis
Stolní hra Cleopatra and the Society of Architects. Královna Kleopatra nabízí štědrou odměnu tomu, kdo jí postaví nejhonsnější palác na světě. Štědrá odměna přílákala mnoho stavitelů, kteří se ji pokusí získat. Každý den je lze vidět dohlížet na stavbě nebo vybírat vhodné materiály na trhu. Práce postupují až nadlidským tempem. Je možné, že by někdo v ostré konkurenci neodolal pokušení a pomáhal si zakázanými rituály krokodýlího kultu?
Kleopatra je rodinná hra obsahující skutečný trojrozměrný model paláce, který se hráči, představující architekty, snaží společně postavit. Jen jeden z nich se však stane vrchním královským stavitelem a získá královskou odměnu.

Proto se architekti snaží předhonit ostatní i za cenu obětí krokodýlímu bohu Sobekovi. S jeho pomocí mohou získat suroviny snáz a rychleji, jeden z nich však jeho pomoc draze zaplatí - po dokončení stavby skončí v žaludku královnina krokodýlího mazlíčka.

Cílem hry je získat co nejvíce vítězných bodů za postavení částí paláce a přitom samozřejmě nebýt předhozen krokodýlovi. Díky tomu, že hráči pouze tuší, kdo má kolik bodů a komu nejvíc hrozí sežrání, má hra obrovský náboj. Hráči se totiž musí snažit postavit co nejvíce částí paláce, ale přitom nemít více Sobekových symbolů než všichni ostatní. Počet vlastněných symbolů lze navíc za určitých okolností snížit šikovnou výstavbou paláce nebo obětováním vítězných bodů a strategie hráčů se tak během hry mění podle toho, zda se domnívají, že zaostávají v počtu bodů, nebo zda jim hrozí konec v žaludku krokodýla