Pentago

Pentago
Vaše cena s DPHna dotaz
Vaše cena bez DPHna dotaz
Tento produkt nelze zakoupit
Dostupnost:
Není v prodeji
Kód024428
Záruka24 měsíců
Popis
Parametry a specifikace
Popis
Jedná se o společenskou hru pro dva hráče od osmi let. Hráči střídavě umisťují bílé a černé kuličky na hrací plochu tak, aby sestavili řadu pěti kuliček. Hráči si vzájemně brání přidáváním svých kuliček, hrací plocha je rozdělena na 4 čtverce, z nichž vždy jeden se při každém tahu pootočí o 90 stupňů - tím je hra náročnější! Hra nabírá nečekané rozměry a je nutné promýšlet nejen strategické plánování tahů, ale také zapojit fantazii.

Hra obsahuje: herní desku s otočnými díly 36 kuliček - 18 bílých a 18 černých pravidla hry
Průběh hry: Pentago je hra určená pro 2 hráče. První hráč položí kuličku své barvy do libovolného důlku na herním poli. Poté otočí jednu ze čtyř herních desek o 90o - ve směru hodinových ručiček nebo i proti němu. Pak úplně stejně pokračuje jeho protihráč, tzn. položí kuličku do důlku a otočí jednou z desek. Jednou položená kulička se už nesmí přemístit. Vyhrává ten hráč, kterému se jako prvnímu podaří vytvořit řadu pěti kuliček vlastní barvy. Řada pěti kuliček může být vodorovná, svislá nebo úhlopříčná a může vést i přes dvě nebo tři herní desky. Když hráč položením kuličky do důlku docílí vítězné řady pěti stejných kuliček, herní deskou už neotáčí. Pokud hráč vytvoří řadu až otočením desky, jeho protihráč smí ještě položit kuličku. V tom případě může nastat situace, že oba hráči docílí vítězné řady - hra pak končí nerozhodně. Stejně jako v případě, kdy hráči položí všechny své kuličky, aniž by se některému z nich podařilo vytvořit vítěznou řadu.
Rozměry krabice jsou 25 x 25 x 6 cm. Tato hra již získala ocenění od společnosti Mensa USA v roce 2006, dále Nejlepší hra roku 2005 ve Švédsku, Nejlepší strategické hry za rok 2006 ve Francii a Hra roku 2006 ve Finsku.

Cíl hry Pentago je jednoduchý: být první, komu se podaří vytvořit řadu 5 kuliček vlastní barvy. Ale docílit toho není tak snadné, jak by se na první pohled mohlo zdát. Při každém tahu se pootočí jedna herní deska a celá hra pak vypadá úplně jinak!