Graenaland

"... V roce 982 Erik Rudý, vikingský jarl, objevil při plavbě ze západního pobřeží Islandu novou zemi. Dal jí jméno Graenaland, zelená země. O čtyři roky později připluli na Graenaland první kolonisté a založili osady.
Obrázek (1)
Obrázek (1)
Obrázek
899 Kč 743 Kč bez DPH
Za nákup tohoto produktu lze získat:1 798 bodů
Tento produkt lze získat za:89 900 bodů
Skladem
Osobně v Mostě:zítraPřepravní společností:pozítří
Kód010688EAN8594009518007VýrobceAltarZáruka24 měsíců
Parametry a specifikace
Typ hrystrategické
Počet hráčů3-5 hráčů
Doporučený věk12+
Popis
3-5 hráčů
od 12 let
90 až 120 minut
Česká a anglická pravidla
Hra je kompletně v češtině i angličtině


"... V roce 982 Erik Rudý, vikingský jarl, objevil při plavbě ze západního pobřeží Islandu novou zemi. Dal jí jméno Graenaland, zelená země. O čtyři roky později připluli na Graenaland první kolonisté a založili osady, které zde vydržely přes čtyři staletí. ..."

V této hře z dílny nejlepšího českého autora Vládi Chvátila má každý hráč úlohu jednoho z jarlů, kteří vedou své klany do nového domova. Je na vás, jak se dohodnete s ostatními, jak si rozdělíte suroviny, které krajina poskytuje. Můžete zemi zúrodnit, kultivovat nebo můžete postavit palisády ...

Graenaland s úspěchem využívá některé prvky známé z Osadníků z Katanu. Hráči získávají suroviny, za které staví osady a další užitečné budovy. Způsob získávání surovin a možnosti stavby však hru od Osadníků na první pohled výrazně odlišují.
Osadnický prvek náhody je zde výrazně eliminován. Suroviny poskytují jednotlivá území. Věc má ale drobný háček. Na každém území mohou být stavby hned několika hráčů, navíc se tam mohou ukázat i někteří z hrdinů třeba i se svým vojskem. Rozdělení surovin proto podléhá hlasování. Hráči musí využít svých diplomatických schopností k tomu, aby právě jejich návrh byl přijat. Není výhodné příliš dotovat soupeře, na druhou stranu, pokud budete lakomí, nikdo váš návrh nepodpoří a vy nebudete mít nic.

Dalším zajímavým nápadem je to, že v každém kole je jeden hráč tzv. hlavním hráčem. Jedině ten smí stavět. Může suroviny investovat také do nějaké veřejné stavby. Ty pomáhají všem hráčům, kteří mají na území alespoň jednu osadu. S postavením jedné veřejné stavby smí (ale nemusí) hlavnímu hráči pomoci ostatní hráči. Než si hlavní hráč rozmyslí, co a kde bude stavět, ostatní hráči předkládají návrhy na rozdělení surovin, o kterých se ihned hlasuje.

Stejně jako celá hra, také vítězné podmínky jsou velmi zajímavě vyřešeny. Při hře podle rozšířené verze pravidel hráč musí k vítězství získat alespoň 6 bodů. Jakým způsobem je získá je ale zcela na jeho libovůli. Existuje pět druhů cílů. Každý cíl má tři úrovně. Za splnění libovolné úrovně je hráč odměněn jedním vítězným bodem. Obtížnost splnění každého cíle je daná kartičkou, kterou si hráč zvolí před začátkem partie a kterou v průběhu hry ostatním neukazuje. Nikdo tak vlastně nemá přesný přehled, jak na tom který ze soupeřů vlastně s plněním cílů je.
Graenaland je určitě složitější a náročnější hra než Osadníci z Katanu, ale kdo má rád obchodní a komunikativní hry, určitě si přijde na své!
Popis

Nevíte si rady?

Zeptejte se nás telefonicky
nebo nám pošlete e-mail.

+420 414 12 02 08

Hodnocení obchodu na Zboží.cz
Najdete nás i na MALL.CZ
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeUpřesnit nastavení